Рекомендації щодо монтажу ґратчастого настилу

Перевагою решітчастого настилу є простота і легкість його монтажу. На думку, що без крайньої необхідності не варто порушувати цілісність окремих елементів ґратчастих настилів. Перевага надається елементам, виготовленим на виробництві, навіть якщо йдеться про нестандартні конфігурації. Далі описані можливі кроки - від проектування до монтажу, з урахуванням всього вищесказаного:

 

Крок 1.

Розробка КМ і КМД креслень На даному етапі розробляється схеми розташування, монтажу металоконструкцій, а також їх план розкладки. На стадії розробки КМД покриття майданчиків розбивається на відправні марки відповідно до зазначеного в розділі КМ типорозміром ґратчастого настилу по комірці, що несе смузі та її напрямом. Відправні марки майданчиків відповідають габаритним розмірам настилу: - по довжині (в напрямку несучої смуги) величиною, що забезпечує опору на балки, що несуть; - по ширині кратної кроці несучих смуг. Довжину смуги не слід вибирати більше 1200 мм. В одному проекті рекомендується вибирати настили однієї ширини по сполучному прутку.

Крок 2.

Вибір ґратчастого настилу Щоб уникнути всіх можливих недоліків на етапі монтажу зварного настилу рекомендуємо більш точно здійснювати його вибір перед закупкою. Вибір решітчастого настилу та його типорозміру ґрунтується на визначенні комірки (кроку) та розміру несучої смуги, який можна зробити за допомогою вихідних даних Таблиць навантажень решітчастого настилу: навантаження на продукцію, величина прольоту по балках несучої конструкції, допустимий прогин настилу на заданому прольоті.

Крок 3.

Монтаж гратчастого настилу Згідно з існуючим планом розкладки, решітки укладаються на опорну конструкцію. Монтаж настилу починається від одного краю майданчика і закінчується на іншому, при цьому укладання настилу відбувається з дотриманням вимог монтажних зазорів. Після того, як грати розкладені на майданчику, рекомендується проконтролювати розкладку та виправити можливі нерівномірні зазори. На останньому етапі монтажу решітки необхідно закріпити за допомогою стандартних кріплень або скріплювачів. У стандартному випадку металовироби кріпляться за допомогою притискних оцинкованих скоб і шурупів.